rachel
13 دی 1401 - 11:10

«تاج» باید از مردم عذرخواهی کند/ انتقاد از ریخت‌وپاش در فوتبال

نماینده مردم اهواز در مجلس گفت: رئیس فدراسیون فوتبال امروز باید پاسخگو باشد، اما به جای اینکه برای ضعیف‌ترین نتیجه تیم ملی در جام جهانی عذرخواهی کند، با تفاخر با مردم برخورد می‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر، مجتبی یوسفی در جلسه علنی امروز (سه شنبه ۱۳ دی ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان طرح سوال خود از وزیر ورزش و جوانان، گفت: مجلس یازدهم قانون شرح وظایف وزارت ورزش و جوانان را تصویب کرد که یکی از موادش آن است که مسئولیت حمایت، نظارت بر همه فدراسیون‌ها و کمیته ملی المپیک بر عهده وزیر ورزش و جوانان است.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: فوتبالی که می‌توانست در رقابت‌های جام جهانی عزت و افتخار مردم شود، با سوءمدیریت نتوانست انتظارات را برآورده کند.

وی درباره پرونده ویلموتس، گفت: همین سو مدیریت در فدراسیون فوتبال باعث شد که یک مربی خارجی بیاید و قریب به ۱۸۵ میلیارد تومان برای ۳۲ روز به این فرد داده شد. یعنی معادل ۵.۸ میلیارد تومان روزانه به این مربی پرداخت شد.

یوسفی ادامه داد: رئیس فدراسیون فوتبال امروز باید پاسخگو باشد، اما به جای اینکه برای ضعیف‌ترین نتیجه تیم ملی در جام جهانی عذرخواهی کند، با تفاخر با مردم برخورد می‌کند. ما از فوتبال کشور حمایت می‌کنیم اما امروز روز پاسخگویی است. تیم ملی ما ۶ گل از انگلیس خورد.

وی افزود: برخی از تیم‌های باشگاهی در مناطق محروم به ۲۰۰ میلیون کمک نیاز دارند اما به آنها پرداخت نمی‌شود، در مقابل می‌بینیم برای ۳۲ بازیکن خارجی رده دهم در باشگاه‌ها چه مبالغی کلان پرداخت می‌شود که نتیجه آن بدهی هفت میلیارد یورویی استقلال و ۱۱ میلیارد یورویی پرسپولیس شده است.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه متأسفانه ۳۵ مدیر کلان و ارشد در وزارت ورزش از بیرون آورده شدند و اکنون ۱۳ فدراسیون با سرپرست اداره می‌شود، تصریح کرد: حاج قاسم قطعه قطعه شد تا پرچم این کشور بالا باشد، اما امروز برای آوردن معدود ورزشکارانی به روی سکو مجبور شدیم از ابزارهای دیگری استفاده کنیم. ورزشکاران زن و مرد ما عزیز هستند و همه آنها برای اهتزاز پرچم ایران تلاش می‌کنند، اما بعضاً افرادی رانت خوار نیز دیده می‌شوند.

یوسفی با بیان اینکه شما از صندوق کارآفرینی امید پول برداشتید و آن را به استقلال و پرسپولیس بردید، گفت: به چه علت با یک بازیکن رده چندم خارجی در باشگاه‌ها قرارداد میلیاردی بسته می‌شود و بعد همان بازیکن می‌رود و می‌گوید ایرانی‌ها ۱۰۰ سال عقب هستند اما برای پرداخت مطالبات تیم‌های محلی هزینه‌ای نمی‌شود؟

وی با تاکید بر ضرورت حمایت از از جوانان در حوزه ورزش، بیان کرد: در فدراسیون اتومبیلرانی برای زدن یک پیست اتومبیلرانی هزاران مانع ایجاد می‌کنیم، اما در فوتبال هزینه‌های کلان و ریخت و پاش می‌کنیم. آقای سجادی! باورها و برنامه‌های شما با دولت سنخیتی ندارد، چند فدراسیون ما در محافل بین المللی حذف شدند و باید در روش کاری خود تجدیدنظر کنید.

منبع: مهر
شناسه خبر: 951798