rachel
15 بهمن 1401 - 10:00

بهره‌برداری ۵۵ پروژه در محلات/ ۱۴۵ فرصت شغلی جدید ایجاد شد+تصاویر

استاندار مرکزی گفت: پروژه عمرانی و اقتصادی شامل ۶ طرح اقتصادی و ۴۹ طرح عمرانی با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۸۲۳ میلیارد تومان و اشتغال ایجاد شده برای ۱۴۵ نفر است.

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از محلات، همزمان با ایام الله دهه فجر شهرستان محلات پس از آنکه برنامه‌ها از صبح تا عصر روز جمعه در دلیجان پیگیری شد، از عصر روز جمعه تا شامگاه میزبان برنامه‌های دهه فجر انقلاب اسلامی در استان مرکزی بود، به طوری که باید محلات مقصد دوم برنامه‌ها ‌دانست که همزمان با سومین روز از ایام الله دهه فجر و باحضوراستاندار 55 پروژه عمرانی و اقتصادی در شهرستان محلات افتتاح و کلنگ‌زنی شد.

استاندار مرکزی در بدو ورود به شهرستان محلات، با حضور در گلزار شهدای محلات، ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدای این شهرستان، با همراهی نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با حضور در منزل شهید حسین آقاگلی (از شهدای انقلاب) و شهید اسدالله آقاگلی، ضمن ادای احترام، از صبر و بردبای خانواده این شهید قدردانی کرد.

پس از این، افتتاح پروژه‌های محلات در دستور کار قرار داشت به طوری که استاندار مرکزی به همراه نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی، معاونین استاندار و جمعی از مدیران و اهالی کلنگ احداث بیمارستان 100 تخت‌خوابی خیرساز شهرستان محلات به زمین زده شد

همچنین در سومین روز از دهه مبارک فجر و با حضور استاندار مرکزی، به همراه نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی و هیئت همراه آیین کلنگ زنی پروژه 288 واحدی طرح نهضت ملی مسکن شهرستان محلات برگزار شد، این پروژه در زمینی به مساحت 16 هزار و 500 مترمربع در 36 بلوک 4 طبقه با متراژ واحدهایی بین 85 تا 110 مترمربع در کنار بلوار شهید چمران احداث می‌شود.

استاندار مرکزی، نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار محلات و برخی از مدیران کل استان در سومین روز از دهه مبارک فجر، پروژه‌های عمرانی شهرداری محلات را با سرمایه‌گذاری بالغ بر 51 میلیارد تومان افتتاح و کلنگ‌زنی کردند و در این آیین بوستان شهید چمران واقع در بلوار شهید چمران از مناطق جنوبی شهر به بهره برداری رسید. 

ایجاد 145 فرصت شغلی جدید در محلات

"فرزاد مخلص‌الائمه" استاندار مرکزی در حاشیه افتتاح و کلنگ زنی پروژه‌های شهرستان محلات در جمع خبرنگاران با اشاره به برنامه‌های این روز اظهار داشت: در سومین روز از دهه مبارک فجر تعدادی پروژه‌های عمرانی و اقتصادی شهرستان محلات که در ماه‌های اخیر فعالیت اجرایی آن‌ها به پایان رسیده و آماده بهره برداری است، افتتاح شد و در مجموع در شهرستان محلات بالغ بر 55 پروژه عمرانی و اقتصادی به بهره برداری می‌رسد. 

وی افزود: پروژه عمرانی و اقتصادی شامل 6 طرح اقتصادی و 49 طرح عمرانی با سرمایه‌گذاری بالغ بر 823 میلیارد تومان و اشتغال ایجاد شده برای 145 نفر است که عمدتا در طرح‌های اقتصادی است که با مشارکت شهرداری‌ها و دهیاری‌ها همراه بوده و امیدواریم مردم از منافع آن بهره‌مند شوند.

مخلص‌الائمه تصریح کرد: امیدواریم در ماه‌های آینده بتوانیم مجموعه طرح‌های شهرستان محلات شتاب بیشتری بگیرد، علی‌رغم اینکه تلاش می‌شود تمرکز بر روی پروژه‌های نیمه تمام باشد، ساخت چند پروژه ضروری کلنگ‌زنی هم با مشارکت خیرین و بخش خصوصی آغاز شد.

استاندار مرکزی همچنین همزمان با ایام‌اهه دهه فجر در حاشیه آیین کلنگ‌زنی بیمارستان 100 تخت خوابی شهرستان محلات اظهار داشت: امیدواریم با تامین به موقع منابع، این پروژه به سرنوشت 80 هزار پروژه نیمه‌تمام کشور دچار نشود. 

در شهرستان محلات و دلیجان پروژه‌های بسیار موثری کلنگ‌زنی و افتتاح شد

" حجت‎‌الاسلام علیرضا سلیمی" نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در حاشیه افتتاح و کلنگ زنی پروژه‌های شهرستان محلات اظهار داشت: امروز با مقاومت ملت عزیزمان مسیر برای توسعه و پیشرفت کشور بیش از گذشته باز شده است،به برکت خون شهدا و مجاهدت همه مردم کشور، پروژه‌های عمرانی در آغاز 45 سال از پیروزی انقلاب یکی پس از دیگری افتتاح و کلنگ زنی می‌شود معنای این مسئله این است که ما مصمم به پیشرفت و فتح قله های بالاتر هستیم وعلی‌رغم تحریم‌ها و شیطنت‌ها لحظه‌ای دست از تلاش برنمی‌داریم همه با هم همراه ملت، این مسیر را با قدرت ادامه می‌دهیم.

وی افزود: امروز در شهرستان محلات و دلیجان پروژه‌های بسیار موثری کلنگ‌زنی و افتتاح شد، این مسئله نشانگر این است که مسیر برای پیشرفته کشور با سرعت در حال طی شدن است. در آینده کشور را بهتر از امروز خواهیم ساخت، ما به آینده امیدواریم و این امیدواری ما را مصمم به تلاش بیشتر می‌کند.

بخش بهداشت و درمان محلات نیازمند توسعه زیرساخت‌ها

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی همچنین در آیین کلنگ‌زنی بیمارستان 100 تخت خوابی شهرستان محلات اظهار داشت: کوچک بودن فضای ساختمان بیمارستان همچنین قدمت ساختمان بیمارستان که به پیش از انقلاب تعلق دارد، سبب شد نیاز به احداث بیمارستان جدید در شهرستان محلات احساس شود، وضعیت فیزیکی بیمارستان موجب شده است که پزشکان در آن ماندگار نبوده و نارضایتی بیماران و پرستاران و پیگیری‌های انجام شده، ما را به این نتیجه رساند که بیمارستان جایگزین احداث شود.

وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی همراهی بسیار خوبی داشته و نقطه‌ای که اکنون در آن قرار داریم، حاصل شش سال دوندگی است، اخذ ماده 23 بیمارستان که فرآیند پیچیده و زمان‌بری بوده و از مصوبات سفر ریاست جمهوری است، انجام شده و خیران تعهد دادند که سفت‌کاری بنا را انجام دهند که بیشتر از 40 درصد کار خواهد بود، خیران تعهد دادند که در صورت عدم مانع‌تراشی‌، مراحل دیگری را نیز پیش ببرند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یک خیر قول پایان سفت‌کاری تا یکسال آینده و تحویل ساختمان به دانشگاه علوم پزشکی را داده است و امیدواریم پس از کلنگ‌زنی، این کار با سرعت پیش برود، ظرفیت‌ خرین شهرستان محلات بسیار بالا است و امید است تدابیری اندیشیده شود تا دست‌اندازهای موجود در مسیر احداث بیمارستان حذف گردد.

بیمارستان محلات در شان مردم محلات نیست

"علیرضا امانی" سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی نیز در این آیین اظهار داشت: بیمارستان محلات در شان مردم محلات نیست و ساختمان آن نیز فرسوده است، با همراهی نماینده مردم محلات در مجلس کلنگ احداث بیمارستان به زمین زده شد، این بیمارستان در زمینی به مساحت 30 هکتار و در دو طبقه با 100 تختخواب احداث می‌شود.

وی افزود: در برآورد اولیه این بیمارستان 70 تختخوابی در نظر گرفته شده بود که پس از بررسی‌ها به 100 تخت افزایش پیدا کرد، همچنین در برآورد اولیه احداث این بیمارستان خیرساز نیاز به 500 میلیارد تومان اعتبار خواهد داشت که در صورت تأمین 40 درصد از آن از منابع خیرین، مابقی توسط وزارت بهداشت تامین می‌شود.

انتهای پیام/711/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1018025