rachel
15 بهمن 1401 - 12:57

۷۱ واحد تولیدی راکد در استان سمنان به چرخه تولید بازگشت

استاندار سمنان با تأکید بر لزوم استقرار مدیران شهرستان میامی در محل خدمت خود گفت: با تلاش‌های صورت گرفته ۷۱ واحد راکد در استان سمنان به چرخه تولید بازگشت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از میامی، سید محمدرضا هاشمی، صبح امروز در آئین بهره‌برداری هم‌زمان از طرح‌های عمرانی شهرستان میامی که در آمفی‌تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: با توجه به شناسایی 148 واحد کاملاً تعطیل در استان سمنان، احیای این واحدها و جلوگیری از افزایش آن جزو اولویت‌های مهم این استان در راستای حمایت از تولید قرار گرفت.

وی عنوان کرد: بر این اساس تنها 77 واحد راکد و کاملاً تعطیل در استان سمنان باقی‌مانده است که برنامه‌ریزی برای احیای این واحدها نیز به‌صورت مستمر در حال انجام است.

استاندار سمنان به وضعیت تولید در استان اشاره و تصریح کرد: بر اساس ابلاغ سامانه تسهیل موانع تولید وزارت صنعت، معدن و تجارت در 6 ماهه اول امسال استان البرز با 26 درصد اخذ تسهیلات در رتبه اول کشور و استان سمنان با 22 درصد اخذ تسهیلات واحدهای تولیدی کشور رتبه دوم را کسب کردند.

وی ادامه داد: در این راستا از 148 واحد کاملاً تعطیل، 71 واحد مجدداً راه‌اندازی شد و یک هزار و 820 نفر دعوت به کار شدند.

هاشمی با بیان اینکه در دولت کنونی یک واحد تولیدی در استان توقف تولید نداشته است گفت: استان سمنان در بحث تسهیلات تبصره 18 بیشتر از سهم خودش را جذب کرده است. مطابق با بودجه باید 657 میلیارد تومان جذب می‌شده درحالی‌که سهم استان از این تسهیلات به عدد 840 میلیارد رسید.

وی استقرار مدیران شهرستان میامی را خواستار شد و تأکید کرد: مطالبه جدی مردم این شهرستان در نامه‌ها و مراجعات حضوری، استقرار مدیران در شهرستان است. اگر به هر دلیل موجهی مدیر شهرستان در منطقه مستقر نیست باید هرروز زودتر از همکارانش در اداره حاضر و دیرتر خارج شود.

استاندار سمنان با اعلام این خبر که بیش از 34 هزار رأس دام از دامداران و عشایر استان خریداری‌شده ابراز کرد: از مجموع 34 سفر به روستاها و کاروان‌های خدمت به نقاط مختلف استان 491 مصوبه داشتیم چراکه اعتقاد مدیران ارشد استان حضور میدانی در نقاط مختلف شهری و روستایی است.

استاندار سمنان با بیان اینکه دشمنان ایران اسلامی با وارد کردن فشارهای گوناگون ازجمله تحمیل هشت سال دفاع مقدس، 17 هزار شهید ترور، جنگ تمام‌عیار اقتصادی و تجزیه‌طلبی به دنبال ایجاد موانع بر سر راه انقلاب و حرکت مردم بودند خاطرنشان کرد: دشمنان در تمام این دوران نتوانستند موفق شوند و علت آن حضور در صحنه مردم و رهبری هوشمندانه مقام معظم رهبری بوده است.

هاشمی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران امروز در عرصه‌های گوناگون جهانی اثرگذار است گفت: نقش کنونی ایران در معادلات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی جهان قابل مقایسه با دوران قبل از انقلاب نیست. اکنون کشور ما به یک الگو در جهان تبدیل شده که نتیجه گفتمان امام خمینی (ره) مبنی بر صادرات انقلاب به دیگر کشورهاست.

استاندار سمنان با بیان اینکه جمهوری اسلامی جهان را از دوقطبی آمریکا و شوروی خارج کرد افزود: پس از انقلاب جهان وارد دوران چندقطبی شد و همین عامل بود که سبب فشارهای مضاعف بر انقلاب اسلامی از ناحیه دشمنان شد.

هاشمی دهه فجر را بهترین فرصت برای بیان دستاوردهای جمهوری اسلامی دانست و تأکید کرد: مسئولان باید از فرصت دهه فجر برای تحقق جهاد تبیین استفاده کنند و همان‌طور که امیرالمؤمنین علی (ع) نیز به کارگزاران خود تأکید می‌کرد باید اقدامات مسئولان به اطلاع مردم برسد.

انتهای پیام/363/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1018368