rachel
14 بهمن 1401 - 21:37

جلسات خانگی تفسیر قرآن در مازندران توسعه یابد

سوادکوه- نماینده ولی فقیه در مازندران برپایی جلسات خانگی تفسیر قرآن را برای رفع مهجوریت کلام الهی ضروری دانست.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی شامگاه جمعه در جلسه شورای توسعه فعالیت‌های قرآنی زیراب در امامزاده عبدالحق (ع)، ضمن خرسندی بابت برگزاری جلسات در حوزه فعالیت‌های قرآنی در استان و گرامیداشت دهه فجر اظهار کرد: حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن سال جاری باید دشمن شکن باشد.

وی افزود: دشمن طی چند ماه اخیر با ایجاد اغتشاشات در کشورمان قصد به‌هم زدن امنیت و آشوب‌ها را داشت اما ناکام ماند زیرااین ملت پای انقلاب و ولایت هستند و امسال باید در راهپیمایی حضوری باشکوه داشته باشیم.

آیت الله محمدی لائینی با تقدیر از مسئولان شهری که دلسوزانه پیگیر مسائل قرآنی هستند، افزود: انتظار داریم که مسئولان شورای توسعه فعالیت‌های قرآنی به بومی سازی و برش شهرستانی و برپایی جلسات تفسیر قرآنی توجه کنند.

نماینده ولی فقیه در مازندران برپایی جلسات تفسیر خانگی قرآن را مهم و مطلوب دانست و با اشاره به مظلومیت قرآن گفت: نهادها و دستگاه‌ها باید یک درصد بودجه خودشان را به بخش فرهنگی اختصاص بدهند.
امام جمعه ساری با انتقاد از اینکه چرا مربی قرآن باید با عنوان هنرمند به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مراجعه کند و قرآن نباید بودجه و ردیف داشته باشد، افزود: باید حساب قرآن با دیگر مسائل فرهنگی جدا باشد، همین طور در آموزش و پرورش نیز باید درباره استفاده از معلومات مربیان قرآن و خود قرآن توجه به خرج بدهد.

وی در پایان اذعان کرد: همچنین از دولت و مجلس انتظار داریم که قدم‌های مؤثری برای امور فرهنگی و مسائل قرآنی بردارند تا قرآن از مهجوریت خار شود هرچند توجه به مسائل قرآنی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی زیاد شده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1017459