rachel
15 بهمن 1401 - 13:45

اتفاق عجیب برای کشتی گیر ایران در زاگرب/ امینی: حسن یزدانی در کشتی با همه دنیا اختلاف دارد

مربی تیم ملی کشتی آزاد کشورمان گفت: حسن یزدانی با همه کشتی گیران دنیا اختلاف دارد و سطح کشتی گرفتنش مشخص است.

به گزارش خبرگزاری فارس، احسان امینی پس از بازگشت از رقابت های رنکینگ دار کرواسی در خصوص این رقابت ها اظهار داشت: خداراشکر مسابقات رنکینگ دار کرواسی هم با نتایج خوبی به پایان رسید و توانستیم در این رقابت ها 4 مدال طلا و 2 نقره را به دست آوریم. هرچند یونس امامی هم می‌توانست طلا بگیرد، اما فکر می‌کنم در کشتی‌های آخر بدن او خالی کرد و نتوانست عملکرد بهتری داشته باشد. شرایط مسابقات هم سخت بود همه کشتی‌ها در یک روز بود و به همین دلیل نتوانست به مدال طلا برسد.

وی در ادامه افزود: امیر علی آذرپیرا هم جوان بسیار خوبی است و با توجه به اتفاقی که برای او افتاد تمرکزش را از دست داد. متاسفانه کیف او در این رقابت ها دزدیده شد که نه لباسی داشت نه چیزی به همین دلیل کاملا این موضوع او را اذیت کرد. ولی یک موضوع را نباید فراموش کنیم که اسنایدر هم باتجربه تر از او بود و هم بهتر از او کشتی گرفت. آذرپیرا در آینده یکی از مدعیان وزن 97 کیلو گرم خواهد بود. 

مربی تیم ملی کشتی آزاد کشورمان درباره کشتی دیگر ملی پوشان عنوان کرد: سایر کشتی گیران هم شش دانگ کشتی گرفتند، رضا اطری در این مسابقات با توجه به آسیب دیدگی که برای او به وجود آمد بیشتر از حد خود کشتی گرفت و توانست به خوبی به مدال طلا برسد. حسن یزدانی هم با همه دنیا اختلاف دارد و سطح کشتی گرفتنش مشخص است و امیرحسین زارع هم در این رقابت ها پهلوانی کرد و رقبای خود را از پیش رو برداشت و قهرمان شد.

امینی درخصوص سوادکوهی هم گفت: علی سوادکوهی هم روند رو به رشد خود را ادامه می دهد. در فینال هم کشتی گیر عنوان دار گرجستانی را شکست داد و با برنامه ریزی کشتی گرفت. در مراحل قبل از فینال حریفانش به نوعی نبودند که عیار او مشخص شود اما در فینال نشان داد که یک کشتی گیر رو به رشد است و امیدوارم موفقیت های تیم ملی کشتی کشورمان ادامه داشته باشد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1018438